Co można oddać na złom?

Skupy złomu to przedsiębiorstwa, które w ramach swojej działalności odgrywają bardzo ważną rolę w służbie środowisku naturalnemu. Skupują różnorodne metalowe odpady, które stanowiłyby poważne zagrożenie dla przygody, gdyby nieodpowiedzialnie zostały porzucone np. na dzikim wysypisku. Oddając niepotrzebne metale, stare kable samochodowe, akumulatory itp. na złom nie tylko możemy nieco zarobić, ale dodatkowo przyczyniamy się dla dobra otaczającego nas środowiska.

Z czym na złom?

Bardzo wiele niepotrzebnych już rzeczy czy odpadów, jakie gromadzimy w swoim domu, garażu czy warsztacie może być oddanych na złom. Szczególnie cenne okazują się kable samochodowe, które zawierają w sobie metale kolorowe. Oprócz tego wartościowe metale znajdują się również w wyeksploatowanych urządzeniach, akumulatorach samochodowych, żeliwnych grzejnikach czy starych wannach. Dla nas są to niepotrzebne już przedmioty, dla profesjonalnych przedsiębiorstw zajmujących się skupem stanowią cenny materiał podlegający późniejszemu recyklingowi.

Warto też pamiętać, że oprócz pozyskiwania surowców bardzo istotne znaczenie ma utylizowanie różnorodnych substancji niebezpiecznych, które mogłyby zagrażać środowisku i ludziom.

Oprócz skupu kabli samochodowych czy akumulatorów na złom można oddać również wszelkie przedmioty zawierające w sobie metale takie jak np. stal, aluminium czy ołów. Są to przede wszystkim stare sprzęty RTV i AGD. Co więcej, niektóre skupy złomu mają też odpowiednie kwalifikacje do złomowania samochodów, które nie nadają się już do jazdy. Kasacja aut to jedna ze specjalności firmy Delta, która ma swoją siedzibę w Pleszewie. Samochody są cennym źródłem kolorowego złomu.

Odpowiedzialne podejście do odpadów

Każdy z nas powinien odpowiedzialnie podchodzić do odpadów, jakie generujemy na co dzień. Dotyczy to również metali kolorowych, które doskonale nadają się do recyklingu i ponownego przetworzenia. Odzyskiwanie surowców z odpadów przyczynia się do oszczędności coraz bardziej deficytowej energii oraz do ograniczenia eksploatacji środowiska naturalnego. Szczególnie istotne znaczenie ma pozyskiwanie cennych metali kolorowych, które rzadziej występują w przyrodzie, a których koszt wydobycia i przetworzenia jest wysoki.

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment