Skup i sprzedaż metali kolorowych

Metale kolorowe, nazywane również nieżelaznymi, to surowce o wyjątkowej wartości produkcyjnej. Wykorzystywane są przy produkcji bardzo wielu urządzeń, maszyn i pojazdów, praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Ponieważ ich występowanie w przyrodzie jest mniejsze niż metali żelaznych, skup złomu cynku, złomu miedzi, brązu czy też skup złomu mosiądzu stanowi istotne wsparcie dla producentów. Metale kolorowe i ich stopy są wykorzystywane w takich dziedzinach jak: medycyna, protetyka, motoryzacja, elektronika i elektrotechnika. Stosuje się je do m.in. produkcji akumulatorów i baterii, a także w wielu innych dziedzinach przemysłu i w budownictwie. Złom metali kolorowych jest wyjątkowo ceniony, ponieważ umożliwia odzyskanie czystego, pełnowartościowego pierwiastka. Taki surowiec jest znacznie tańszy od pozyskiwanego w kopalniach i przetwarzanego w hutach.

Skup złomu aluminium

Specjalizujemy się w skupie złomu aluminium. Ten cenny metal jest jednym z bardziej rozpowszechnionych w przyrodzie. Zaliczany jest do grupy metali lekkich.  Aluminium jest metalem o dużej odporności na korozję, posiada wyjątkową plastyczność i cechuje go wysoka przewodność cieplna i elektryczna. Aluminium znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, a także w  budownictwie, choćby przy produkcji okien oraz profili do zabudów kartonowo-gipsowych.  Z tego więc względu złom aluminium po przetopieniu staje się cenionym surowcem do ponownego użycia w wielu procesach produkcyjnych.

Skup złomu mosiądzu

Prowadzimy skup złomu mosiądzu. Ten stop miedzi i cyny jest znanym od wieków metalem mającym bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Służy do produkcji armatury wodnej, również tej odpornej na wodę morską, ma zastosowanie w budownictwie, między innymi do produkcji klamek i okuć oraz w przemyśle maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym i chemicznym. Mosiądz jest wyjątkowo podatny na obróbkę mechaniczną na zimno, co czyni go doskonałym tworzywem dla artystów tworzących pomniki, rzeźby, medale czy też przedmioty ozdobne i codziennego użytku.

Skup złomu brązu

Brąz jest również stopem miedzi i cynku lub innych metali. Zanany i doceniany jest od lat za swoje właściwości plastyczne. Posiada duże zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Dostarcza się go w formie wyrobów hutniczych lub odlewniczych. Firma Delta zajmuje się skupem złomu brązu.

Delta od kilkudziesięciu lat prowadzi skup złomu metali kolorowych, a także zajmuje się recyklingiem kabli. Uzyskujemy z nich znaczne ilości czystego surowca produkcyjnego. Mamy ogromne doświadczenie, które jest efektem ćwierćwiecza pracy w tej branży. Wiedza i doskonale wyposażony park maszynowy sprawiają, że możemy przygotować zakupiony przez Klienta złom metali kolorowych do postaci wsadowej oraz dostarczyć go we wskazane miejsce.

Ogromne doświadczenie oraz rozbudowana sieć kontaktów umożliwia firmie Delta na zakup każdego rodzaju metalu po najwyższych rynkowych cenach. Rozbudowany park maszynowy umożliwia przedsiębiorstwu przygotowanie zakupionego złomu do postaci wsadowej (zgodnie z zamówieniem klienta), oraz dostarczenie go we wskazane miejsce.

 Głównym obszarem naszej działalności jest:

-aluminium ( seria 1000 do 8000) 
-miedź 
-mosiądz
-brąz 
-cyna 
-cynk
-stal chromoniklowa
-stal chromowa
-ołów
-nikiel 

W razie pytań dotyczących szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z naszą w firmą w Pleszewie niedaleko Kalisza.

  • DSC_9669
  • DSC_9668 - Kopia
  • DSC_9665
  • DSC_9631
  • DSC_9673 - Kopia